| Dawno temu w Olimpii |
|
Wprowadzenie do tematu w formie filmu rysunkowego. Dzieci poznają dyscypliny sportu uprawiane na igrzyskach w Olimpii, a następnie poszerzają wiedzę zwiedzając ekspozycję.
Cele: - zapoznanie z czasem i miejscem narodzin idei olimpijskiej, z dyscyplinami sportu uprawianymi przez starożytnych Greków; - zapoznanie ze sprzętem sportowym używanym w Olimpii; porównanie z współczesnym; - doskonalenie umiejętności porównywania kształtów oraz opisu oglądanych przedmiotów.
Opis: Wprowadzenie do tematu w formie filmu rysunkowego. Dzieci poznają dyscypliny sportu uprawiane na igrzyskach w Olimpii, a następnie poszerzają wiedzę zwiedzając ekspozycję. Oglądają starożytny i współczesny sprzęt sportowy, porównują go. Zapoznają się z nagrodami olimpijskimi - dawnymi i współczesnymi.
Metody: Ukierunkowany ogląd ekspozycji, bezpośredni kontakt z eksponatami (dzieci biorą do ręki oszczep, dysk), swobodna wypowiedź, film.
Zajęcia prowadzi mgr Wiesława Wiśniewska.
Zajęcia dla przedszkolaków odbywają się w środy w godz. 10.00 - 15.00
Zgłoszenia przyjmuje: Dział Edukacji i Promocji tel/fax: 22 56 03 786 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. |
Muzeum Sportu i Turystyki ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 01-531 Warszawa tel: 22 56 03 780 fax: 22 637 15 01
rezerwacje: tel: 22 56 03 786
|
| Więcej … |