Lekcja muzealna Wisła- skarb Polski

Wisła - skarb Polski

Wisła jest najdłuższą polską rzeką i należy do dużych rzek europejskich.

Przez wielu Polaków jest uważana za symbol naszej Ojczyzny - jest z nią wręcz utożsamiana, określana jest też często jako "królowa polskich rzek".

W roku 2017, który został uchwalony ROKIEM RZEKI WISŁY przyjrzymy się jej w różnych aspektach: przyrodniczym, społeczno - kulturowym oraz historycznym.

Po wykładzie zapraszamy wszystkich uczestników na warsztaty plastyczne Eko-Marzanna, podczas zajęć będziemy wykonywać kukiełki z materiałów przyjaznych dla środowiska oraz przybliżymy tradycję Topienia Marzanny.

Bezpiecznie nad wodą

Bezpiecznie nad wodą

Bezpieczny wypoczynek nad wodą jest zbiorem zasad jakie powinny być przestrzegane podczas letnich wyjazdów. Respektowanie ich pozwoli wszystkim miło spędzić ten czas w sposób aktywny i powrócić bezpiecznie do domu. Zajęcia mają na celu uświadomienie dzieciom jakie zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z kąpielisk oraz beztroska zabawa w wodzie.

Woda, nawet ta z pozoru spokojna i płytka kryje w sobie wiele pułapek. Każdy z nas powinien wiedzieć jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą. Na zajęciach dzieci poznają jak należy bezpiecznie zachować się w sytuacjach zagrożenia, zapoznają się z normami i regułami obowiązującymi na kąpieliskach oraz zasadami bezpiecznej kąpieli. Zakończeniem zajęć jest stworzenie własnego znaku promującego bezpieczeństwo nad wodą.

Lekcja prowadzona w sali edukacyjnej.
Lekcja dla klas I-VI szkoły podstawowej.

Liny, węzły i supełki

Liny, węzły i supełki

Czy wiesz jak alpiniści wiążą węzły aby wspinaczka była bezpieczna? A może masz dość bycia szczurem lądowym i poznanie kilku węzłów będzie początkiem wspaniałej przygody z żeglarstwem? Czy wiesz jak zawiązać węzeł ratowniczy? A może po prostu pragniesz rozwiązać swój własny „Węzeł Gordyjski” ? Jeżeli te pytania budzą Twoja ciekawość, to tematyka nowej lekcji Muzealnej „Liny, węzły i supełki...” z pewnością trafi w Twoje zainteresowania.

Uczestnicy zajęć otrzymają pomoce w postaci lin, kołków (nagli), schematów wiązania węzłów, oraz niezbędną pomoc instruktorską. Wiązanie lin jest doskonałym treningiem logicznego myślenia i pamięci. Pozwala poznać węzły i sploty przydatne nie tylko w sportach takich jak alpinizm czy żeglarstwo, ale również w codziennym życiu. Uzupełnieniem lekcji są opowieści o historii największych osiągnięć polskiego żeglarstwa i alpinizmu. Zakończeniem zajęć są zawody w wiązaniu węzłów na czas!

Lekcja prowadzona w sali edukacyjnej.

Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godz. 9.15 - 14.00

Cennik

  • lekcja muzealna w sali edukacyjnej - 100 zł / grupa
  • lekcja muzealna na ekspozycji - 100 zł za grupę, plus 6 zł bilet wstępu za osobę

RezerwacjeRezerwacje