Do zadań Działu Edukacji i Promocji należy:

• organizowanie imprez kulturalnych na terenie Muzeum (spotkania, dyskusje, pokazy)
  • oprowadzanie zwiedzających po ekspozycji
  • współpraca z mediami
  • opracowanie planu działalności edukacyjnej
  • nawiązywanie kontaktu z gośćmi i przekazywanie im treści zawartych w programie poszczególnych wystaw w sposób najbardziej interesujący
  • tworzenie i realizacja programów edukacyjnych oraz prowadzenie lekcji
  • popularyzacja i organizacja wystaw czasowych
  • kontakty z partnerami zewnętrznymi

Dział Edukacji i Promocji zajmuje się również gromadzeniem filmów dokumentalnych i fabularnych dotyczących historii sportu i turystyki.

Dział Edukacji i Promocji posiada szeroką ofertę edukacyjną o tematyce sportowej, olimpijskiej i turystycznej skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych (bliższe informacje w zakładce Edukacja). Co roku na ekspozycji muzealnej gości u nas 30 tysięcy osób. Serdecznie zapraszamy!

Dział Edukacji i Promocji organizuje następujące imprezy cykliczne:

• Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz (od 1993 r.), który poprzez projekcje i spotkania z alpinistami upowszechnia tematykę górską.
  • Giełda Pamiątek Sportowych, podczas których kolekcjonerzy mają okazję spotkać się i nawiązać kontakt.
  • Noc Muzeów w MSiT – organizowana od 2005 r., z programem wzbogaconym o dodatkowe pokazy i wydarzenia.
  • Lato w Mieście i Zima w Mieście w MSiT – w okresie letniego i zimowego wypoczynku MSiT dołącza do ogólnopolskich akcji, przygotowując specjalny program dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

Kontakt:
fax: 22 637 15 01