Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniach 11-13 października 2014r. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedził Francis Gabet − Przewodniczący Departamentu Kultury i Dziedzictwa MKOL, Dyrektor Muzeum Olimpijskiego w Lozannie i Prezydent programu Światowej Sieci Muzeów Sportu i Olimpizmu „Olympic Museums Network” (OMN). Nasz Gość przyjechał specjalnie na obchody 95 rocznicy powstania PKOL, gdzie uroczyście otwarto XXI Ogólnopolską Wystawę Filatelistyczną Warszawa 2014.

W trakcie wernisażu, Nasz Gość otrzymał z rąk Dyrektora Tomasza Jagodzińskiego medal MSiT wydany w limitowanej serii z okazji sześćdziesiątej rocznicy powstania Muzeum, oraz akwarelę autorstwa prof. Wojciecha Zabłockiego, Przewodniczącego Rady Muzeum.

Dyrektor Francis Gabet w towarzystwie Dyrektora MSiT, Tomasza Jagodzińskiego, prof. Wojciecha Zabłockiego oraz Kierownika Działu Edukacji i Promocji, Michała Puszkarskiego zwiedzili wystawy Muzeum Sportu, w tym najnowszą wystawę czasową, „Igrzyska za drutami”. Wyraził uznanie dla wyjątkowego wysiłku polskich żołnierzy, przetrzymywanych w oflagach i stalagach, którzy często ryzykując życie, przyczynili się do przetrwania Idei Olimpijskiej w trudnych latach II Wojny Światowej. Nasz gość udzielił również wywiadu red. Jerzemu Jakobsche z PAP.

Dzięki wieloletniej współpracy z Muzeum Olimpijskim w Lozannie i aktywnością w OMN, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie znajduje się obecnie w ścisłej czołówce światowych muzeów sportu, czego wyrazem jest organizacja na wiosnę 2015 międzynarodowej sesji, dotyczącej problematyki konserwacji i zabezpieczenia zbiorów muzealnych. Sesja będzie zorganizowana dzięki pomocy Muzeum Olimpijskiego w Lozannie.