W dniu 27 listopada 2014 r. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedził słynny kajakarz i podróżnik Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile własnych mięśni.

Powodem wizyty był sukces ostatniej samotnej wyprawy przez Ocean Atlantycki od portu w Lizbonie poprzez krótki postój na Bermudach, do portu Canaveral na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Trasa miała długość 4500 mil morskich.

Nie jest to pierwszy wyczyn naszego rodaka, który na swoim koncie ma tytuł pierwszego kajakarza który przepłynął całą Wisłę od źródeł do ujścia oraz opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Jest również brązowym medalistą mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.