Colin Jackson w Muzeum Sportu i Turystyki
12 maja Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedził wicemistrz olimpijski z Seulu w biegu na 110 m przez płotki, Colin Jackson.

Brytyjski lekkoatleta przyjechał do Polski jako ambasador Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej (IAAF), w związku z organizowanymi w lipcu w Bydgoszczy mistrzostwami świata do lat 20. Zwiedził ekspozycję stałą w towarzystwie sekretarza generalnego PZLA Piotra Długosielskiego i prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Szczególną uwagę zwrócił na kolekcję medali olimpijskich oraz eksponaty związane polskimi lekkoatletami - Ireną Szewińską i Zdzisławem Krzyszkowiakiem. Na zakończenie wizyty wpisał się do księgi pamiątkowej.

Colin Jackson był wybitnym płotkarzem. Podczas blisko 20-letniej kariery sportowej oprócz srebrnego medalu olimpijskiego, zdobył także 16 medali (w tym 10 złotych) mistrzostw świata i Europy, zarówno na otwartym stadionie, jak i w hali. Ustanowił rekordy świata na dystansach 110 m ppł (12,91 sek) i 60 m ppł w hali (7,30 sek - aktualny do dzisiaj).