Przy ścianie chwały polskiego sportu w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie w dniu 08 października br. odbyła się konferencja prasowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, pt. „122 dni do Soczi". Przybyłych gości powitał Kazimierz Kowalczyk, Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Tematem konferencji było omówienie stanu przygotowań do sezonu 2013/2014, w tym głownie do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Ewa Białkowska, trener koordynator naszych panczenistów, zaprezentowała grupy szkoleniowe Reprezentacji Polski w nadchodzącym sezonie oraz kwalifikacje do ZIO Soczi 2014. Marian Kmita, Dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat omówił zasady promocji dyscypliny w sezonie 2013/2014.

W trakcie spotkania została podpisana umowa pomiędzy PZŁS a Telewizją Polsat z.o.o. w zakresie informacji i promocji dyscypliny oraz współpracy medialnej pomiędzy Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego a Telewizją Polsat. Ze strony Związku umowę podpisali Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk i Sekretarz PZŁS Grzegorz Kałowski, w imieniu Telewizji Polsat podpis pod dokumentem złożył Dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat Marian Kmita.

W konferencji udział wzięli zawodnicy m.in. brązowe medalistki z Vancouver Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska, panczenistka, medalistka mistrzostw Europy i świata, olimpijka Erwina Ryś-Ferens, Zbigniew Bródka polski łyżwiarz szybki specjalizujący się na dystansie 1500m, Roland Cieślak polski łyżwiarz szybki oraz Kajetan Broniewski i Kajetan Hądzelek. W spotkaniu dodatkowo udział wzięli trenerzy centralnego szkolenia łyżwiarskiego, kierownictwo zarządu PZŁS, przedstawiciele Redakcji Sportowej Telewizji Polsat.