W dniu 30. września w Muzeum Sportu i Turystyki odbył się wernisaż wystawy PIOTR OŻERSKI – RZEŹBA SPORTOWA.

Ponad 20 rzeźb prezentujących ulotne chwile wysiłku, koncentracji zawodników, pochodzi z różnych okresów twórczości artysty. Są one odzwierciedleniem fascynacji autora sportem; wspomnieniem lat, w których sam czynnie uprawiał, również wyczynowo, kilka dziedzin sportu: pływanie, gimnastykę, zapasy...

Zaproszeni goście zostali powitani w szczególny sposób, który wprowadził rodzinną atmosferę – Mikołaj Ożerski, wnuk bohatera wieczoru, zagrał wybrane utwory na gitarze, w tym również utwór specjalnie skomponowany na tę okazję.

Następnie głos zabrała Aleksandra Czechowicz Woźniak, Zastępca Dyrektora, która po przywitaniu gości, wręczyła artyście, wraz z dr Iwoną Grys, komisarzem wystawy, medal wybity z okazji 60-lecia Muzeum. Piotr Ożerski po odebraniu medalu, chętnie opowiedział o prezentowanych rzeźbach oraz przygotowaniach do wystawy.

Wśród zaproszonych osób mieliśmy okazję gościć między innymi przedstawicieli Rady Muzeum: prof. Wojciecha Zabłockiego, Franciszka Cemkę, przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Grażynę Rabsztyn, prof. Kajetana Hądzelka, rodzinę oraz przyjaciół artysty.

Wystawa będzie czynna do 11. października 2013 r. Serdecznie zapraszamy.

Do pobrania:
- Folder informacyjny (plik PDF, 1,7 MB)