Żegnamy Artura HajzeraArtur Hajzer – uroczy człowiek, znakomity alpinista – zdobywca siedmiu szczytów ośmiotysięcznych, autor i realizator programu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015, przyjaciel Muzeum Sportu i Turystyki – nie żyje!

Jeszcze wczoraj łudziliśmy się nadzieją, że może tak, jak 5 lat temu w Tatrach - krążąca blisko Niego Śmierć - odejdzie. Okazało się jednak, że w Gasherbrumach nie zechciała już Go odstąpić. Pozostał w górach, bez których nie wyobrażał sobie życia, a góry tak Jego pokochały, że zabrały na zawsze. Strata dla nas, którzy Go znaliśmy, współpracowaliśmy z Nim, odczuwaliśmy Jego życzliwość i opiekę – ogromną.

Artur Hajzer był gwiazdą Przeglądów Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, organizowanych przez nasze Muzeum. Na spotkania z Nim przychodziły tłumy miłośników gór i Jego wielbicieli. Każda prelekcja była w innym stylu, nieprzewidywalna i bardzo ciekawa. Będzie nam ich brakowało… Artur Hajzer – jako prezes Firmy HiMountain - był też sponsorem Przeglądów Filmowych, organizowanych od 1993 roku.
Muzeum Sportu i Turystyki łączy się w bólu i smutku z Rodziną Artura Hajzera, której składa szczere wyrazy współczucia, z Polskim Związkiem Alpinizmu oraz wszystkimi „ludźmi gór”, którzy opłakują znakomitego polskiego Alpinistę z Mikołowa.

Pan Artur na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Dyrektor i pracownicy
Muzeum Sportu i Turystyki