W tym roku już po raz ósmy fotografowie-amatorzy, mieszkający lub uczący się na Mazowszu staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nabór prac trwa do końca września 2013 r. Jury wybierze 6 najlepszych prac, a zwycięzcy zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

Najważniejsze informacje w skrócie:

1. Konkurs odbywa się w jednej kategorii tematycznej: „Nakręcone Mazowsze” oraz w dwóch kategoriach wiekowych:

1) do 16 roku życia (włącznie),
2) powyżej 16 roku życia.

2. Konkurs przeznaczony jest dla amatorów.

3. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest złożenie formularza zgłoszeniowego dla właściwej kategorii wiekowej (stanowiącego załączniki do regulaminu) wraz z fotografiami.

4. Zgłoszenia wraz z fotografiami oraz płytą CD/DVD należy składać w zapieczętowanej kopercie z dopiskiem: „KONKURS FOTOGRAFICZNY „MAZOWSZE BLISKIE SERCU”:

1) osobiście w sekretariacie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35 w Warszawie,
2) lub drogą pocztową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Okrzei 35, 03 – 715 Warszawa.

5. Zgłaszane do konkursu fotografie oraz płytę CD z nagranym zdjęciem należy opisać na odwrocie, wskazując:

1) imię i nazwisko autora fotografii,
2) tytuł zdjęcia.

6. Placówki edukacyjne (np. szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, domy kultury, kółka zainteresowań itp.) mogą nadsyłać zbiorczo fotografie uczniów/wychowanków na konkurs, przy czym fotografia każdej osoby wraz z formularzem zgłoszeniowym musi być wyraźnie rozdzielona (osobna koperta z imieniem i nazwiskiem każdego uczestnika wewnątrz jednej koperty zbiorczej).

7. Nagrody finansowe w dwóch kategoriach wiekowych:

I miejsce - 3 000 zł,
II miejsce - 2 000 zł,
III miejsce - 1 500 zł.

UWAGA!

Pełna informacja na temat zasad konkursu oraz wzory formularzy zgłoszeniowych znajdują się w regulaminie. Prace nie spełniające wymogów formalnych nie zostaną dopuszczone do konkursu.

Formuła konkursu nie przewiduje możliwości składania prac grupowych.

Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl.

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 532 oraz (22) 59 79 571 lub wysyłając pytania na adresy e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.orazTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Załączniki (pliki PDF):