W poniedziałek 3 czerwca br. odbyła się konferencja prasowa poświęcona I Mistrzostwom Warszawy Instytucji Kultury połączona z ceremonią losowania grup, którego dokonał gość honorowy trener Andrzej Strejlau. Obecni byli przedstawiciele uczestników, sponsorów oraz partnerów turnieju, a także zaproszeni goście. Spotkanie poprowadził Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Tomasz Jagodziński. Zaprezentowano także puchary dla najlepszych drużyn ufundowane przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Grupy I Mistrzostw Warszawy Instytucji Kultury:

Archiwum Główne Akt Dawnych
Archiwum Akt Nowych
Reprezentacja Archiwistów Mołdawskich
Muzeum Niepodległości

Muzeum Izba Pamięci Płk. Ryszarda Kuklińskiego
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie
Narodowe Archiwum Cyfrowe

Grupa C
Muzeum Pałac w Wilanowie
Instytut Transportu Samochodowego
Muzeum Powstania Warszawskiego

Grupa D
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie
Narodowy Instytut Audiowizualny

Podczas konferencji głos zabrali m.in. dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Kopaniak oraz Marcin Długołęcki przedstawiciel firmy Mega Sonic, która przeprowadzi relację z mistrzostw za pomocą balonu obserwacyjnego aerostat.