Po raz kolejny odbyła się u nas uroczystość rozdania nagród TRAVELERY 2012, objęta honorowym patronatem Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Tak jak i w ubiegłym roku galę poprowadziła Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna miesięcznika „National Geographic Traveler", będąca również członkiem Kapituły plebiscytu, w skład której weszli między innymi Elżbieta Dzikowska, Marek Kamiński, Janina Ochojska czy Krzysztof Wielicki.

W gronie znakomitych gości: podróżników, odkrywców nowych szlaków lub po prosu osób realizujących swoje marzenia o wyprawach, wręczono nagrody w następujących kategoriach:

Nagrody, o których zadecydowali czytelnicy miesięcznika TRAVELER:

Kategoria Podróż Roku
Arkadiusz Ziemba, Zbigniew Sas: Dziki Madagaskar – tajemnice rzeki i ludzi

www.dzikimadagaskar.pl

Kategoria Wyczyn Roku
Adam Bielecki, Janusz Gołąb z zespołem pod kierownictwem Artura Hajzera: pierwsze zimowe wejście na Gaszerbrum I

www.polskihimalaizmzimowy.pl

Kategoria Społeczna Inicjatywa Roku
Fundacja Rak&Roll: podróż marzeń na zwrotnik Raka

www.raknroll.pl

Kategoria Naukowe Odkrycie Roku
Magdalena Skirzewska, Łukasz Smuła i zespół profesora Andrzeja Muszyńskiego:
Meteoryt Morasko

Kategoria Podróżnicza Książka Roku
Robert Robb Maciąg: „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania Na Jedwabnym Szlaku", Wydawnictwo Bezdroża

Kategoria Blog Travelerowca
Maciek Klimowicz: Skokwbokblog.com

Wszyscy zwycięzcy otrzymali po statuetce TRAVELERÓW wraz z trójkolorową flagą, symbolizującą jubileusz 125-lecia Towarzystwa National Geographic.

Decyzją Kapituły 7. Edycji TRAVELERÓW Grand Prix w tym roku otrzymał profesor Aleksander Wolszczan za całokształt dokonań naukowych oraz wierność życiowej pasji, a zdobywczynią nagrody Bilet Na Przyszłość (nowa kategoria) została Anna Jackiewicz, która otrzymała 10.000 zł na realizację swojej wyprawy według projektu „Piąta płeć. Lepsze zrozumienie roli bissu (piątej płci) w indonezyjskiej grupie etnicznej Bugis"

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!