W dniu 13 kwietnia została otwarta w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli wystawa czasowa „Sport w II RP", przygotowana we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Na wystawie zaprezentowano ponad 500 obiektów ze zbiorów naszego Muzeum oraz udostępnionych przez Muzeum Techniki w Warszawie i Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Wystawie towarzyszą prezentacje multimedialne oraz filmy fabularne z okresu międzywojnia.

Muzeum w Stalowej Woli wydało do wystawy bogato ilustrowaną publikację „Sport w II RP".

Wernisaż wystawy zgromadził, pomimo niesprzyjającej pogody, wielu sympatyków sportu ze Stalowej Woli, ludzi świata kultury oraz mediów. Atrakcją wieczoru był pierwszy medal olimpijski, który zdobyli podczas Igrzysk VIII Olimpiady w Paryżu (1924) polscy kolarze. Medal można było potrzymać w ręku i wiele osób wykorzystywało ten fakt do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Podczas uroczystości Tomasz Jagodziński, dyrektor MSiT w Warszawie wręczył Lucynie Mizerze, dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli oraz Antoniemu Kłosowskiemu, przewodniczącemu Rady Miasta w Stalowej Woli pamiątkowe medale wybite z okazji 60-lecia MSiT. Wieczór zakończyła prezentacja filmu fabularnego „Sportowiec mimo woli" z 1939 roku.

Wystawę można oglądać do 28 lipca.

Zapraszamy na stronę internetową Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.