Maskotki EURO 2012 w MuzeumJuż teraz na naszej stałej ekspozycji można podziwiać oficjalne maskotki EURO 2012 – postacie bliźniaków Slavka i Slavko, które są darem pana Adama Olkowicza, Dyrektora Turnieju EURO 2012.

Figury mają 152 cm wysokości i tak naprawdę trudno odróżnić, który to Slavek, a który Slavko. Przypominamy więc, że bliźniacy, Polak (Slavek) i Ukrainiec (Slavko),
ubrani są w stroje piłkarskie w barwach narodowych swoich drużyn, z włosami w kolorach flag państwowych. Imiona maskotek wybrali kibice z całego świata podczas głosowania w 2010 roku. Zwycięska propozycja otrzymała 56% głosów, a udział w tym przedsięwzięciu wzięło prawie 40 tysięcy osób.

Składamy specjalne podziękowania dla Dyrektora Turnieju EURO 2012,
pana Adama Olkowicza za udostępnienie ciekawego i oryginalnego eksponatu upamiętniającego EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Maskotki cieszą się dużym powodzeniem wśród zwiedzających - zapraszamy wszystkich fanów EURO 2012 do wspólnego zdjęcia!