Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Wstęp wolnyZapraszamy do uczestnictwa w wykładach mających na celu zainteresowanie nowymi i nietypowymi dyscyplinami sportowymi oraz zagadnieniami ze sfery przygotowania sportowego. W trakcie spotkań poruszone zostaną tematy z zakresu treningu, szeroko rozumianej sportowej aktywności amatorskiej oraz omówione zostaną możliwości bezpiecznego uprawiania dyscyplin ekstremalnych pod okiem profesjonalistów. Wykłady odbywają się w siedzibie Muzeum, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 budynek Centrum Olimpijskie. Wstęp wolny.

Poznaj Wielki Błękit – 14 stycznia 2013 godz. 11.00
Prowadzący - Michał Puszkarski

Wykład przedstawi przekrojowo historię rozwoju technologii umożliwiającej człowiekowi eksplorację świata podwodnego od zastosowań technicznych i badawczych po rekreacyjno – sportowe używane obecnie. Poruszone zostaną również zagadnienia fizjologii organizmu w aspekcie nowych dyscyplin takich jak free-diving. Omówione zostaną zagrożenia oraz możliwości bezpiecznego uprawiania tej dyscypliny. Spotkanie zostanie wzbogacone o pokaz sprzętu stosowanego w nurkowaniach rekreacyjnych dawniej i obecnie, ze wskazaniem różnic i podobieństw. Przedstawione zostaną sylwetki osób ustanawiających światowe rekordy w tej dyscyplinie.

Narciarstwo – 28 stycznia 2013 godz. 11.00
Prowadząca - Magdalena Walczyk-Brzezińska

Wykład przedstawia historię Polskiego narciarstwa. Omówione zostaną sylwetki najwybitniejszych Polskich zawodników, rozwój i ewolucja sprzętu narciarskiego oraz nietypowe odmiany narciarstwa. W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia wielu rodzajów historycznego sprzętu narciarskiego.

Doping, ciemna strona sportu - 18 lutego 2013 godz. 11.00
Prowadząca - Małgorzata Witkowska

Zajęcia pokazują doping jako zagrożenie dla współczesnego sportu. Przedstawiają konsekwencje stosowania środków wspomagających, metody walki oraz zarysowują kariery sportowców, którzy doping stosowali.

Trening mentalny w sporcie – 18 marca 2013 godz. 11.00
Prowadząca - Paulina Krasowska

Przygotowując się do startu, trenujemy szybkość, zwinność, precyzję. Jesteśmy świetnie przygotowani fizycznie, ale czasem coś zawodzi, coś nie układa się po naszej myśli. Dzisiejszy sportowiec powinien ćwiczyć nie tylko mięśnie, ale również swój umysł. Trening mentalny prowadzi do harmonii pomiędzy ciałem a umysłem.

Zapisy na wykłady pod numerem tel. 022 560 37 86
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Miejsce: Muzeum Sportu i Turystyki ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 budynek Centrum Olimpijskie