Wielkie emocje, pięknie strzelane bramki, walka do ostatniego gwizdka sędziego, nagrody dla uczestników, a przede wszystkim dobra zabawa. Tak jednym zdaniem można podsumować II Piłkarskie Mistrzostwa Instytucji Kultury. Kolejna edycja została objęta honorowym patronatem Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, a także Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Partnerami Mistrzostw byli: Decathlon Piaseczno, ClosBrothers.
      W Mistrzostwach udział wzięło 13 ekip. Turniej po raz drugi wygrała drużyna Muzeum Niepodległości, która w finale pokonała Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po bardzo emocjonującym meczu, III miejsce zajął zespół Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pokonując w rzutach karnych zespół Towarzystwa Marii Skłodowskiej – Curie w Hołdzie. Sponsorami tegorocznej imprezy były PFM Stanisławów, a także firma Mieszko właściciel marki Zozole.
      Organizatorzy wraz z uczestnikami turnieju przygotowali piknik rodzinny z mnóstwem niespodzianek dla kibiców dopingujących drużyny podczas tego piłkarskiego święta. Nie zabrakło atrakcji typowo sportowych. Najmłodsi spróbowali swoich sił podczas gry w piłkarzyki, a także wzięli udział w konkursach z wiedzy o piłce nożnej oraz zawodach sprawnościowych, gdzie główną nagrodą był rower górski.