W dniu 29 stycznia bieżącego roku w sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ramach IV edycji konkursu „Żeglarz Roku", organizowanego przez Fundację Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego.

Jak co roku, Gala będąca zwieńczeniem żeglarskich zmagań ubiegłego, 2013 roku, przyciągnęła szerokie grono znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Natasza Caban, zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu – Tomasz Cichocki oraz założyciel Fundacji i gospodarz wieczoru – Kapitan Krzysztof Baranowski.

Uroczystość wręczenia statuetek otworzył swym wystąpieniem Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Tomasz Jagodziński. Następnym punktem wieczoru było oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek. Tegoroczna nagroda główna oraz tytuł „Żeglarza Roku 2013" jury konkursu przyznało Szymonowi Kuczyńskiemu za rejs przez północny Atlantyk jachtem „Lilla Myi" poprzedzony (w roku ubiegłym) samotnym rejsem przez Atlantyk trasą pasatową.

Nagroda specjalna trafiła w ręce Wojciecha Jacobsona w uznaniu za całokształt jego znamienitych dokonań żeglarskich. Wśród pozostałych nominowanych do konkursu sportowców znaleźli się: Joanna Pajkowska (za udział w regatach OSTAR i regatach Polonez), Krystian Szypka (za zajęcie trzeciego miejsca w klasie IRC Class 2 (Jester) w regatach OSTAR oraz młody wiekiem, lecz obiecujący zawodnik regatowy – Tytus Butowski, za zdobycie Mistrzostwa Europy w klasie Optimist.

Całą uroczystość uświetnił pokaz zdjęć i slajdów z rejsów organizowanych przez Fundację Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego