Pokażą co znaczy prawdziwa siła.

W ostatni weekend marca najsilniejsi Polacy zjadą się do odległego 30 km od stolicy Mińska Mazowieckiego. To właśnie tutaj rozegrane zostaną IV Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, które organizują Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz Miński Klub Sportowy „KWADRAT". Będzie to największa impreza tego typu ze względu na klasyfikowanie tutaj aż czterech grup wiekowych tzn juniorów do lat 20, juniorów do lat 23, seniorów oraz weteranów. Każdy zawodnik będzie chciał zaprezentować jak najlepszą formę, nienaganną technikę oraz wysokie wyniki ciężarowe gdyż zawody te mają również charakter eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, które rozegrane zostaną na początku czerwca w Johannesburgu (RPA).

Trójbój Siłowy to dyscyplina nie zawsze kojarzona a jak się okazuje niezmiernie popularna wśród osób ćwiczących w siłowniach na całym świecie. Przysiady ze sztangą na barkach, powszechnie znane wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg to kolejne boje tej konkurencji, wykonywane przez niemal wszystkich dbających o kondycję.

Dziwić może fakt, że dyscyplina choć znana od wielu lat to kolejne Mistrzostwa Polski są dopiero IV(czwarte). Wszystko za sprawą światowych trendów, które zmierzając do uznania olimpijskiego propagują w ostatnich latach Trójbój Siłowy w odmianie Klasycznej. Właśnie w tej formie widzowie mają możliwość obejrzeć zmagania zawodników prezentujących czystą, prawdziwą siłę bez użycia specjalnych kostiumów maskujących realny wynik.

A wyniki w Trójboju Klasycznym wcale do słabych nie należą. Zawodnicy wykonują przysiady z ciężarami przekraczającymi trzykrotność masy ciała (Dariusz Wszoła bw:58,8kg przysiad: 210kg MPwTSK 2013) a niektórzy są już bliscy przełamania bariery 300kg w tym boju. Wyciskają ciężary ważące powyżej 200 kg co dwukrotnie przekracza wagę startową wielu z nich. Prawdziwym pokazem tej czystej siły jest jednak konkurencja martwego ciągu gdzie najlepsi uzyskują dużo więcej niż 300kg (Krzysztof Wierzbicki 365kg ASF2014).

Przy tak ogromnych ciężarach atmosfera na hali Mistrzostw będzie naprawdę gorąca a wszyscy, którzy postanowią przyjrzeć się siłaczom z bliska będą pod ogromnym wrażeniem tego pokazu możliwości ludzkich organizmów.

Zapraszamy 29 i 30 marca 2014 roku do Hali Sportowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Siennickiej 17.

Honorowym patronem imprezy jest Muzeum Sportu i Turystyki