W dniu 30 stycznia bieżącego roku Muzeum Niepodległości w Warszawie obchodziło swój srebrny jubileusz. Z tą zasłużoną instytucją kultury od lat łączą Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie bliskie więzy współpracy. Dyrektorzy placówek zasiadali w przeszłości i obecnie w Radach Muzealnych obu Muzeów, przygotowywano wspólne wystawy i publikacje, wymieniano informacje naukowe.

Dzień Jubileuszu Muzeum był wypełniony od rana wieloma wydarzeniami .Liczni goście zwiedzali siedzibę główną j oraz oddziały (Cytadelę, Pawiak, Aleję Szucha). Po wystawach czasowych w Pałacu Radziwiłłów oprowadzali kuratorzy, a o godzinie 15 otwarto wystawę „Bochniacy na szlaku legionowym" przygotowaną we współpracy ze Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Podczas wernisażu tej wystawy urodzinowe życzenia złożył na ręce dyrektora dr Tadeusza Skoczka, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Tomasz Jagodziński. Dyrektor wręczył list gratulacyjny z archiwalnym zdjęciem pochodzącym ze zbiorów MSiT , przedstawiającym wizytę lwowskich piłkarzy na Górnym Śląski w roku 1920, podczas przygotowań do Plebiscytu. Uzupełnieniem prezentu była wyjatkowa publikacja „Józef Piłsudski protektor polskiego sportu" wydana przez Fundację Edukacji Olimpijskiej.

W wieczornej części obchodów także uczestniczyli przedstawiciele naszego Muzeum. Koncert chóru „Salt Singers" z Bochni był przeplatany życzeniami licznych oficjalnych gości oraz władz samorządowych. Wieczór zakończyła część towarzyska.

Dyrekcji Muzeum Niepodległości oraz Kolegom życzymy dalszych lat twórczej działalności oraz wiele satysfakcji z misji gromadzenia niezwykłych artefaktów dotyczących niepodległości Ojczyzny oraz edukacji społeczeństwa o szczytnych ideałach zawartych w haśle Bóg – Honor – Ojczyzna.