Inicjatorem budowy pomnika była powołana w 2011 roku Fundacja Kazimierza Górskiego. Pomnik Kazimierza Górskiego został zaprojektowany przez rzeźbiarza Marka Maślańca. Ponad trzymetrowa rzeźba Kazimierza Górskiego jest największym monumentem w dotychczasowej karierze artysty. Marek Maślańca uchwycił trenera tak, aby ukazać charakter Kazimierza Górskiego. Trener ubrany jest w dres, trzyma piłkę pod pachą, porusza się sprężystym, żwawym krokiem.
Oprócz pomnika odsłonięta została także tablica, na której znajdą się informacje biograficzne i opis najważniejszych osiągnięć trenera oraz wybrany przez kibiców cytat: „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe".
W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, kwiaty pod pomnikiem złożył Tomasz Jagodziński, Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.