Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy ''Futbol niezwyczajnych dni - sport w okupowanej Warszawie'', prezentowanej w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przed budynkiem Centrum Olimpijskiego.

Ekspozycja, przygotowana przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i Ośrodek Kibice Razem Warszawa z funduszy Muzeum Historii Polski uzyskanych w konkursie "Patriotyzm Jutra", prezentuje historię warszawskiego sportu w czasach II wojny światowej. Kurator wystawy, dr Robert Gawkowski, podkreślał podczas wernisażu wystawy w ubiegłym roku na dziedzińcu stadionu Polonii Warszawa, że Polska był jedynym krajem, w którym podczas okupacji hitlerowskiej rozgrywano nielegalne mecze. Sport funkcjonował jako jeden ze sposobów radzenia sobie z ciężką wojenną rzeczywistością. Jeden z uczesników rozgrywek, Mieczysław Szymkowiak wspominał: ''Na mecze te, choć już wówczas organizowano na ulicach łapanki, przychodziło po kilka tysięcy widzów. Działo się to bez radia, prasy, afiszów. Pantoflową pocztą dowiadywali się oni o terminie i miejscu spotkania. To był fenomen. Nie mieściło się w głowie, że pomimo realnego niebezpieczeństwa ludzie przychodzili, bo chcieli oglądać futbol."

Na wystawę zapraszamy do końca sierpnia 2015 r. do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.