Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W sobotę, 3 października 2015 roku, odbył się XI Turniej Piłkarski Muzeów im. Jerzego Dobrzyckiego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn – sześć z Krakowa, dwie z Warszawy i jedna z Łańcuta.

Drużyna Muzeum Sportu i Turystyki obroniła tytuł i zwyciężyła po raz drugi w Krakowskim turnieju.

Oto wyniki Turnieju:
I miejsce – Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
II miejsce – Zamek Królewski na Wawelu
III miejsce – Muzeum – Zamek w Łańcucie

IV miejsce – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
V miejsce – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
VI miejsce – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
VII miejsce – Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
VIII miejsce – Muzeum Galicja i Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie JCC
IX miejsce – Muzeum Narodowe w Krakowie

Eliminacje:
Zamek Łańcut – 12 pkt.
Muzeum Sportu i Turystyki – 7 pkt.
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – 6 pkt.
Muzeum Galicja i JCC – 2 pkt.
Muzeum Narodowe w Krakowie – 1 pkt.

Zamek Królewski na Wawelu – 6 pkt.
Muzeum UJ – 4 pkt
Zamek Królewski w Warszawie – 4 pkt.
Muzeum Auschwitz – Birkenau – 3 pkt

Najlepszą drużyną pierwszej fazy turnieju była ekipa z Łańcuta, która wygrała wszystkie mecze. W ćwierćfinale Muzeum Sportu wygrało z inną drużyną warszawską, Zamkiem Królewskim 3-0, a Muzeum UJ po wyrównanej walce pokonało MHK 1-0.
W półfinałach Muzeum Sportu i Turystyki pokonało w karnych 4-3 Łańcut (w regulaminowym czasie było 0-0), a Wawel zdecydowanie pokonał MUJ 4-1.
W małym finale, trzecie miejsce zapewnił sobie Łańcut rozbijając 7-1 ekipę Muzeum UJ. W wielkim finale, po wyrównanym meczu, po raz drugi z rzędu, puchar zapewniło sobie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pokonując 2-1 Zamek Królewski na Wawelu.
Puchar zwycięskiej drużynie wręczył w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski.