Wystawa "Sukcesy Polskich Pilotów Sportowych"
W dniu 15 stycznia br. odbył się wernisaż wystawy „Sukcesy Polskich Pilotów Sportowych”. Ekspozycja, która obejmuje ponad 40 zdjęć, to podsumowanie sukcesów medalowych Zawodników Aeroklubu Polskiego w 2015 roku, którzy w sportach lotniczych na mistrzostwach Świata i Europy zdobyli 89 medali. To najlepszy wynik w historii Aeroklubu Polskiego. Za te wybitne osiągnięcia sportowe Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało nagrody aż 77 zawodnikom oraz 13 trenerom.

Przybyłych gości powitała Aleksandra Czechowicz-Woźniak, Wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w towarzystwie Włodzimierza Skalika, Prezesa Aeroklubu Polskiego.

Na wernisażu obecni byli delegaci zarządu, zawodnicy oraz członkowie Aeroklubu Polskiego, a także pasjonaci lotnictwa i przedstawiciele mediów.

Na ekspozycji można obejrzeć ciekawe lotnicze eksponaty, zdjęcia, medale i puchary oraz przeczytać o sukcesach Zawodników Aeroklubu Polskiego w latach 2010-2015, a także celach na rok bieżący.

Wystawa będzie czynna w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie do 4 lutego 2016 r.