Rocznica wybuchu powstania styczniowego
Dnia 22 stycznia br. w 153. rocznicę wybuchu powstania styczniowego na dziedzińcu Muzeum X Pawilonu odbyła się uroczystość złożenia wieńców i kwiatów pod pomnikami członków Rządu Narodowego z Romualdem Trauguttem na czele.

Przybyły liczne delegacje urzędów centralnych, samorządów, muzeów, szkół oraz organizacji społecznych i kombatanckich. Asystę wojskową zapewniali członkowie PSWW Haller, a pomocy w uroczystości udzielili uczniowie klasy mundurowej LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie reprezentowała Aleksandra Czechowicz-Woźniak – wicedyrektor Muzeum.

Uroczystość prowadził dr Tadeusz Skoczek – dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie, oraz Jan Engelgard - kierownik Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

Wydarzeniu towarzyszył przegląd filmów poświęconych powstaniu 1863 roku. Wyświetlone zostały trzy filmy - "Rok 1863", "Człowiek świętego imienia - rzecz o Romualdzie Traugutcie" i "Benedykt Dybowski".