Biegiem do… Muzeum!
Do kibicowania biegaczom ORLEN Warsaw Marathon dołączają stołeczne muzea: CSW, Muzeum Narodowe, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, POLIN, a także Zamek Królewski w Warszawie. Najważniejsze placówki kulturalne, wspierając wysiłek maratończyków, przygotowały specjalną ofertę dla startujących oraz ich rodzin pod hasłem Maraton Kultury. Akcja potrwa od 21 do 24 kwietnia.

Już 24 kwietnia ruszy na trasę największa i najszybsza impreza biegowa w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon. Z każdą kolejną edycją, organizatorzy Narodowego Święta Biegania dbają o zapewnienie licznych atrakcji nie tylko dla maratończyków, ale również dla ich bliskich, którzy dopingują ich podczas wydarzenia. Tegoroczną nowością jest projekt Maraton Kultury, opierający się na współpracy z największymi instytucjami kulturalnymi w Warszawie. Biegacze do wybranych muzeów wejdą za darmo, a w pozostałe miejsca – za symboliczną złotówkę. W większości muzeów przygotowane zostały także specjalne oferty dla osób towarzyszących. Wystarczy, że zawodnik okaże w kasie numer startowy ORLEN Warsaw Marathon (dotyczy zarówno maratonu, jak i biegu na 10 km), a otrzyma zniżkę na wejście.

W Maratonie Kultury biorą udział następujące instytucje:
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.orlenmarathon.pl