Jubileusz Roberta Korzeniowskiego
W dniu 22.07.2016 r. obchodziliśmy jubileuszową uroczystość związaną ze zdobyciem pierwszego olimpijskiego medalu przez Roberta Korzeniowskiego na Igrzyskach w Atlancie w 1996 r. Mistrz z tej okazji zdecydował się na podarowanie Muzeum swojego pierwszego złotego trofeum.

Na naszej ekspozycji stałej można również podziwiać dwa medale z Igrzysk w Sydney z 2000 roku oraz medale z mistrzostw świata i mistrzostw Europy zdobyte przez Roberta Korzeniowskiego w latach 1995 – 2003.

Zaproszeni goście, którzy wzięli udział w uroczystym przekazaniu medalu z Atlanty na ręce Dyrektora Muzeum Tomasza Jagodzińskiego, mieli także okazję obejrzeć w kinie film Rafała Skalskiego Życie na podium.

Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Korzeniowskiemu za przekazanie daru do Muzeum.