Wystawa „Historia Rozwoju Golfa”
W dniu 21.11.2016 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Historia rozwoju golfa”. W wernisażu wzięli udział wyjątkowi goście ze Szkocji – Angela Howe, Dyrektor British Golf Museum w St. Andrews oraz Laurie Rae, Kustosz Muzeum w St. Andrews. Wernisaż prowadził Dyrektor Tomasz Jagodziński, który podziękował między innymi Elżbiecie Panas, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet i Wojciechowi Pijanowskiemu za wkład w organizację wystawy. Jednym z gości honorowych wernisażu był Prezes Polskiego Związku Golfa, Marek Michałowski.

Wystawa prezentuje bogatą kolekcję eksponatów z najstarszego na świecie Muzeum golfa, British Golf Museum w St. Andrews, z miasta które stało się kolebką światowego golfa. Eksponaty prezentowane na wystawie to w większości kije, piłeczki, medale, puchary, akcesoria, elementu ubioru i wiele innych unikatowych zabytków i pamiątek.

Wśród najcenniejszych z nich, znajduje się żelazny, nacinany kij golfowy z 1750 roku – najstarszy eksponat prezentowany na wystawie, oraz puchar „Silver Club” z 1840 roku. Wśród współczesnych eksponatów na wyjątkową uwagę zasługują pamiątki związane z najbardziej utytułowanymi golfistami świata, takimi jak Severiano „Seve” Ballesteros czy Tiger Woods.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Wystawa czynna od 22 listopada 2016 r. do 15 stycznia 2017 r. codziennie z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach od 09.00 do 17.00. Ostatnie wejście godz. 16.30.