Janusz Kusociński - wielki sportowiec i patriota
W przededniu 110 rocznicy urodzin Janusza Kusocińskiego Muzeum Sportu i Turystyki zorganizowało okolicznościowe spotkanie poświęcone życiu znakomitego sportowca, zwycięzcy biegu na 10.000 m podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1932 r.

W spotkaniu obok wielu sympatyków sportu, uczestniczyli znani zawodnicy: Grażyna Rabsztyn, Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz, i Ryszard Katus Dramatyczne losy Kusocińskiego w czasie wojny przedstawiła pisarka i dziennikarka Małgorzata Karolina Piekarska cytując fragmenty książki swojego ojca Macieja Piekarskiego pt. „Ostatnia Placówka” dotyczące tragicznej historii Fortu Czerniakowskiego we wrześniu 1939 r.

W części wspomnieniowej głos zabrali m. in. : Mieczysław Janiszewski (znany przewodnik warszawski), Andrzej Martynkin (dziennikarz sportowy), Krzysztof Jambor (nauczyciel geografii w Zespole Szkół Sportowych Nr 50 im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie) oraz Teresa Karkówka w imieniu licznie obecnych na spotkaniu członków Komisji Opieki nad Zabytkami PTTK. Obecny na spotkaniu był również Ireneusz Broma, syn Mariana kolegi Janusza Kusocińskiego z czasów wspólnych startów w „Warszawiance”.

Impreza spotkała się dużym zainteresowaniem mediów (Polskie Radio, Telewizja Polska, Polsat).