Wiosenne Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Sportowców
W dniu 24 kwietnia 2017 roku odbyło się Wiosenne Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Sportowców. Uroczystość poprowadził Kapelan Sportowców Polskich ale również MSiT, Ksiądz Edward Pleń. Słowo wstępne wygłosił Ksiądz Biskup Marian Florczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

W czasie spotkania prof. dr hab. Zbigniew Dziubiński wygłosił wykład „Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie - wkład w promocję sportu i współpraca z duszpasterzami sportowców. 25 lat SALOS RP a wychowanie dzieci i młodzieży”. Omówiono także najbliższe inicjatywy organizowane w 2017 roku m.in. XXVIII Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, XXIX Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Gościem specjalnym wydarzenia był Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki. Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani odmówili modlitwę w intencji Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Muzeum Sportu i Turystyki.