Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz dwunasty realizuje konkurs fotograficzny Mazowsze bliskie sercu. Jest on skierowany do wszystkich fotografów amatorów, znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Temat Konkursu "Mazowsze - temat rzeka" nawiązuje do tegorocznych obchodów "Roku Rzeki Wisły" oraz nowego albumu pt. "Mazowsze z biegiem Wisły" i przewodnika o tym samym tytule wydanych na tę okazję przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, które ukazują Mazowsze przez pryzmat Wisły. Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii.

Nabór prac potrwa do 30 czerwca br. Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo. W pierwszym etapie Jury wybierze dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięzkie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

Tradycyjnie już konkurs odbywa się pod patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zasady i regulamin konkusu