FLY FILM FESTIVAL 2017
Letnie Kino Lotnicze jest najnowszym projektem programowym realizowanym w ramach VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Lotniczych - Fly Film Festival 2017 wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Projekcje filmów odbędą się w dniach 05 - 09.07.2017 codziennie o godz. 18.00 (z wyjątkiem 07.07 o godzinie 18:40) w kinie na III piętrze Centrum Olimpijskiego.

Zaprezentujemy filmy nagrodzone w poprzedniej edycji Fly Film Festival, a także specjalne pokazy. Zapraszamy również na spotkania z pilotami i Mistrzami Świata w lotniczych dyscyplinach sportowych.

Fly Film Festival to jedyny tego typu projekt w Europie mający charakter
filmowo-lotniczy, do którego zapraszani są producenci i autorzy filmów
z całego świata. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 480 filmów z 42 krajów świata. Organizatorzy Fly Film Festival szczególną uwagę zwracają na filmy wyprodukowane przez ostatnich 5 lat koncentrujące się na lotnictwie wojskowym, cywilnym, sportowym, a także na produkcje dotyczące paralotniarstwa, modelarstwa i astronautyki. Prezentowane są także historyczne filmy lotnicze w ramach festiwalowych pokazów specjalnych.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych Fly Film Festival 2017 przeprowadzany jest w 3 kategoriach:

1. Film fabularny
  2. Film dokumentalny, reportaż
  3. Film amatorski

Do tegorocznej VIII edycji filmy można zgłaszać organizatorowi do 15.10.2017.

Zapraszamy Państwa do udziału w Letnim Kinie Lotniczym.

Poniżej harmonogram prezentowanych filmów.

05.07

godz. 18.00 „Dziewczyna Szuka Miłości” – film archiwalny (70 min),
reż. Romuald Gantkowski, Polska, 1938

06.07

godz.18.00 „Kobiety w mundurach” - film dokumentalny o Katarzynie Tomiak (20 min) – scen. i prod. Mikołaj Lizut, reż. i zdj. Mikołaj Górecki, prod. Polska, 2015
Zobaczymy w akcji m.in. por. Katarzynę Tomiak, która jest pierwszą w Polsce kobietą pilotująca MIG-29.

07.07

godz.18.40 „Kobiety w mundurach” - film dokumentalny o Patrycji Balcerowskiej (20 minut) scen. i prod. Mikołaj Lizut , reż. i zdj. Mikołaj Górecki, prod. Polska, 2015

Pilotka miga-29, „klawiszka” z więzienia dla recydywy, funkcjonariuszka BOR, szefowa straży granicznej i osiem innych kobiet w mundurach. Łączy je jedno: są niezwykle dzielne

08.07

godz. 18.00 „Powrót pilota” - film dokumentalny (15min) – reż. Henryk Jantos, Polska, 2015

W kwietniu 2013 roku odszedł na zawsze lotniczy mistrz świata w konkurencjach sportowych.

Film „ Powrót pilota „ pokazuje pożegnanie pilota bez łez – za to solennie obiecując miłość i pamięć. Najpierw młodzież - mówi sobie i rówieśnikom – że jeśli zdarzy się zwątpienie w siebie – to – jak mówił kapitan NYCZ – spróbuj jeszcze raz . Potem jeszcze raz , i jeszcze …

godz. 18.15 „F 16 Fighting Falcon” – film amatorski, - 3 min, realiz. Norbert Rudaś

godz.18.20 „Ponad chmurami. Above the Clouds” – film amatorski, realiz. Paweł Kozarzewski, Marcin Krakowiak, prod. Polska 2016

Po projekcji filmu spotkanie z Motoparalotniowymi Mistrzami Świata: Pawłem Kozarzewskim i Marcinem Krakowiakiem

09.07

godz. 18.00 „Obrońcy powietrzni” – film dokumentalny (30 min) – reż. Dimitry Shtade, prod. Ukraina, 2016

Historia opowiedziana przez pilotów, których samolot został zestrzelony w 2014 roku w regionie Luhansk. Jak udało im się przeżyć? Jak wrócili do domu?

godz. 18.30 „Horyzont zdarzeń” - film dokumentalny (13 min) – realiz. Paweł Niewiadomski, prod. Polska 2016

godz. 18.45 Spotkanie z kapitanem Bolesławem Radomskim pilotem Lotu, wielokrotnym Mistrzem Świata w lataniu precyzyjnym.