Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Kuźnia kolarskich talentów! O czym mowa? O wyjątkowym wyścigu dla młodych miłośników dwóch kółek - NUTELLA Mini Tour de Pologne. To właśnie podczas tych zawodów, pierwsze kolarskie szlify zbierał Michał Kwiatkowski - zawodnik grupy Omega Pharma-Quick Step - dziś czołowy cyklista światowego peletonu. W siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 3 czerwca br. uroczyście zaprezentowano tegoroczną edycje imprezy. Zmagania młodych sportowców towarzyszyć będą rywalizacji najlepszych kolarzy globu, podczas 71. Edycji Tour de Pologne UCI World Tour.

W trakcie konferencji przy stole prezydialnym zasiedli: Enrico Bottero - Dyrektor Generalny Ferrero Polska, Marian Więckowski - trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne oraz Czesław Lang - Dyrektor Generalny Lang Team.

Nutella Mini Tour de Polone wystartuje już po raz siódmy. Zawody z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W ciągu ostatnich sześciu lat liczba uczestników wzrasta, a wraz z nią poziom umiejętności kolarskich zawodników. Wyścig rozgrywany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Każdy z uczestników otrzymuje koszulkę kolarską, numer i wskaźnik pomiaru czasu. Profesjonalne przygotowanie zawodów powoduje, że młodzi kolarze mogą poczuć wyjątkową atmosferę profesjonalnego wyścigu.

Chcemy wciągnąć młodych ludzi do tej zabawy, wyciągnąć dzieci z domu, zaszczepić w nich pasję, wychowywać przez sport. Adepci kolarstwa są dla nas równie ważni, jak zawodowi kolarze, dlatego organizujemy dla nich profesjonalny wyścig atrakcyjnymi i bardzo dobrze przygotowanymi trasami – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Celem NUTELLA Mini Tour de Pologne jest promocją aktywnych form spędzania czasu, rozwój pasji i talentu. Ten wyścig to niezapomniane emocje, dobra zabawa ale także wyzwanie.

W tym roku na uczestników czeka sześć edycji. Startujemy 3 sierpnia w Bydgoszczy. Potem NUTELLA Mini Tour de Pologne zawita do Warszawy, Rzeszowa, Katowic, Zakopanego i Krakowa. Zawody będą odbywać się przed oficjalnym przyjazdem kolarzy 71.Tour de Pologne UCI World Tour na metę. W Zakopanym wyjątkowo zawody rozegrają się na starcie V etapu 71.Tour de Pologne UCI World Tour. Trudność i długość trasy będą zawsze dostosowane do umiejętności i możliwości małych kolarzy. W wyścigu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

Można wybrać start indywidualny lub drużynowy. Po raz pierwszy w tym roku wystartują również zawodnicy w Pucharze Młodzików w kategorii wiekowej 13-14 lat. Najlepsi młodzi zawodnicy wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne będą nagradzani codziennie w dwóch kategoriach wiekowych oraz w podziale na chłopców i dziewczęta. Otrzymają profesjonalne stroje kolarskie, kaski oraz specjalnie zaprojektowane medale. Zwycięzca NUTELLA Mini Tour de Pologne 2014 otrzyma voucher na tygodniowy obóz sportowy z Akademią Michała Kwiatkowskiego oraz sesję treningową z Mistrzem – Michałem Kwiatkowskim. Od dwóch lat firma Ferrero funduje również nagrodę specjalną im. Pietro Ferrero. Jest to nagroda dla najmłodszego zawodnika, którego doceniamy za pasję i siłę charakteru.