W dniu 11.06.2014 r. w Muzeum odbyło się posiedzenie Komisji Promocji Województwa Mazowieckiego i Współpracy Zagranicznej. W składzie Komisji znaleźli się: Przewodnicząca Wioletta Paprocka-Ślusarska, Wiceprzewodnicząca Maria Koc, Członkowie Komisji: Janina Rogg, Witold Kołodziejski, Andrzej Łuczycki, Krzysztof Skolimowski, Krzysztof Żochowski oraz Anna Felińska z Kancelarii Sejmiku.

Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego reprezentowała Zastępca Dyrektora – Izabela Stelmańska.

Uczestnicy posiedzenia zwiedzili ekspozycję stałą, po której oprowadzał Dyrektor Muzeum Tomasz Jagodziński razem z Zastępcą – Aleksandrą Czechowicz Woźniak. Następnie omówiono aktualną sytuację Muzeum oraz plany merytoryczne na bieżący i kolejny rok. Goście zapoznali się również z planami nowej siedziby Muzeum według projektu architektonicznego prof. Wojciecha Zabłockiego.