W dniu 4 listopada b.r. za pośrednictwem pana red. Jerzego Jakobsche, członka Rady Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, nasze zbiory wzbogaciła biografia Jensa Weissfloga, znakomitego niemieckiego skoczka narciarskiego, czterokrotnego olimpijczyka, dziewięciokrotnego medalisty Mistrzostw Świata, dwukrotnego medalisty Mistrzostw Świata w lotach, zdobywcy Pucharu Świata oraz czterokrotnego zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Biografia legendy niemieckich skoków narciarskich pt. "Weissflog – Geschichten meines Lebens" jest tym bardziej cenna, że jej bohater wpisał do niej dedykację dla naszej instytucji. Wartym zwrócenia uwagi jest fakt, że oprawa książki została nowocześnie zaprojektowana i posiada wycięte nazwisko jej bohatera w tekturze okładki przedniej.

Bardzo dziękujemy za ten niezwykły dar!

„Wcześniej skoki narciarskie były traktowane jak zwykłe zimowe ćwiczenia. Trochę pobiegaliśmy po lesie, porozciągaliśmy się. Teraz nagle nazywane są „Formułą 1 sportów zimowych".
Ale jak to? Wszystko, co było przedtem poszło w zapomnienie" (cyt. z książki).