16 grudnia 2014 r. w ramach zainicjowanego w 2008 r. Programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”, rozegrany został w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie V Finał Zawodów na Ergometrach Wioślarskich Placówek dla Nieletnich.

Po zakończeniu zawodów odbyła się konferencja podsumowująca 5 lat działalności programu realizowanego na mocy porozumień Ministerstwa Sportu i Turystyki z Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Zdrowia.

Licznie zgromadzona młodzież (ponad 300 osób) uczestniczyła w pasjonującej rywalizacji w trzech wyścigach na specjalnie zsynchronizowanych ergometrach wioślarskich. Do sportowej walki zagrzewał zespół ZP „Przyjaciele” z Zawiercia. W części oficjalnej spotkania zabrała głos Posłanka RP Beata Bublewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jerzy Kozdroń oraz Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Tomasz Jagodziński. Spotkanie prowadził wybitny Polski Olimpijczyk i działacz sportowy Kajetan Broniewski, brązowy medalista olimpijski z Barcelony. Wśród zaproszonych gości byli min. sportowcy: Grażyna Rabsztyn, której rekord życiowy w biegu przez płotki jest do dziś rekordem Polski i Rafał Sonik, pierwszy Polak na podium rajdu Dakar.