Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Jana Szczepańskiego (1939-2017), mistrza olimpijskiego w boksie z Igrzysk w Monachium (1972).

Z pięściarstwem zetknął się jako nastolatek w klubie sportowym Pilica Tomaszów Mazowiecki, szybko jednak trafił do Legii Warszawa, w której barwach wywalczył 12 tytułów mistrza kraju – po sześć indywidualnie i drużynowo (w wagach lekkiej i lekkopółśredniej). Wielokrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowej arenie. Największe sukcesy osiągnął u schyłku kariery. W 1971 roku w Madrycie został mistrzem Europy, a rok później w Monachium – mistrzem olimpijskim (w wadze lekkiej). W sumie stoczył 290 walk, z których 251 wygrał, a 15 zremisował. Po zakończeniu kariery pracował jako trener, a także... aktor – wystąpił m.in. w filmie Marka Piwowskiego pt. „Przepraszam, czy tu biją?”, „Powrót” Filipa Bajona.

Rodzinie i bliskim Jana Szczepańskiego wyrazy współczucia składają

Dyrekcja i pracownicy