Wykład "Zapasy wczoraj, dziś i jutro"
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na spotkanie z cyklu „Muzealne spotkania z historią”. Zbliżająca się szybkimi krokami setna rocznica odzyskania państwowości po długim okresie zaborów skłania do przypomnienia początków kultury fizycznej na ziemiach polskich. Dużą popularnością w XIX wieku zarówno na zachodzie i wschodzie Europy, a także na terenach polskich zajętych przez zaborców zaczynały cieszyć się walki zapaśnicze. W historii zapaśnictwa na trwałe zapisały się nazwiska polskich mistrzów świata Władysława Pytlasińskiego i Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza.

To na ich legendzie wychowały się całe pokolenia zawodników, którzy początkowo pod wodzą Janusza Tracewskiego, a później jego następców przez długie lata dominowali na światowych matach.

Na spotkanie „Zapasy wczoraj, dziś i jutro” zapraszamy w poniedziałek 8 maja na godz. 17.00

Współgospodarzami wydarzenia będą mistrzowie świata Andrzej Malina i Andrzej Supron.

Polski Związek Zapaśniczy