Budowa jednostki pływającej "Szkuta Wiślana"
550 rocznica pierwszego wolnego flisu - to również historia Szkuty Wiślanej - najważniejszej drewnianej jednostki na Wiśle. To historia ludzi, którzy takie statki projektowali, którzy je budowali i nimi żeglowali. Chcemy opowiedzieć Wam tę historię w najbardziej obrazowy i oczywisty sposób - poprzez budowę Szkuty Wiślanej.

Chcemy, abyście w tej historii brali udział, dlatego zapraszamy Was do wspólnej budowy. A potem - na wspólny rejs Roku Rzeki Wisły 2017!

Plany szkuty: Robert Jankowski i Kuba Jordan. Dowódca szkutników: Dominik Wichman. Warsztaty i wspólna budowa: Rok Rzeki Wisły 2017. Donator: Urzad Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, dotacja celowa w kwocie 198.782,50 zł, inwestor: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie , gościna i pomoc Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wisła. Warsztaty szkutnicze, edukacja, rejsy i inne atrakcje w trakcie budowy: http://www.rokwisly.pl/przestrzen-wisla/

Szkutę budujemy w miejscu dostępnym dla wszystkich - podglądajcie szkutników, piłujcie dechy i bijcie młotami w gwoździe, podginajcie i smołujcie burty, budujcie Szkutę! Potrzeba nam Waszych serc i rąk! Niech się święci Rok Rzeki Wisły 2017!

20 października o godz 15.45 zapraszamy na wodowanie szkuty wiślanej Dar Mazowsza!