Komunikat

Ze względu na prace remontowe w pomieszczeniach muzeum do połowy sierpnia ograniczony jest dostęp do czytelni i zasobów biblioteki. Osoby zainteresowane korzystaniem z naszego księgozbioru prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 22 56 03 790 lub mailowy biblioteka@muzeumsportu.waw.pl celem uzgodnienia terminu oraz wybranych pozycji. Za utrudnienia przepraszamy.

20 czerwca br. w czasie zebrania Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Prezes LUX-MED Pani Anna Rulkiewicz przekazała na ręce Tomasza Jagodzińskiego – dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, oryginalną pochodnię z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Pochodnia ma wysokość 68 cm i waży 1200 gram. Jej projektantem był pochodzący z Barcelony Andre Ricard.

Pochodnia została przekazana z inicjatywy Iribarrena Inaki Ereno, prezesa Sanitas, który odwiedził nasze Muzeum i postanowił przekazać ten niezwykle cenny eksponat do zbiorów. Pochodnia z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie jest dwunastą w kolekcji Muzeum Sportu i Turystyki.