Wystawa „Totalizator Sportowy – 60 lat w służbie sportu”
We czwartek, 29 czerwca 2017 r. o godzinie 18.00, uroczyście otwarto ekspozycję pt.: ”Totalizator Sportowy – 60 lat w służbie sportu”.

Przybyłych gości przywitał Tomasz Jagodziński, Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, który w swoim wystąpieniu nawiązał do owocnej współpracy między Muzeum a Totalizatorem Sportowym sięgającej lat 80. XX wieku. Następnie głos zabrał Grzegorz Sołtysiński, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego Sp. z.o.o. Przybliżył on historię Spółki i jej wkład w rozwój polskiego sportu i kultury fizycznej, a także przedstawił plany na przyszłość.

Przemówili również przedstawiciele Polskiego Rządu - Wiceminister Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, oraz Wiceminister Zbigniew Babalski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

O samej wystawie opowiedział Andrzej Kowalczyk (Totalizator Sportowy), jeden z autorów ekspozycji. Po uroczystym przecięciu wstęgi, wystawa została otwarta.

***

Ekspozycja ma na celu ukazanie historii Totalizatora Sportowego i jego ogromny wkład w rozwój polskiego sportu i kultury fizycznej. Na wystawie można zobaczyć wyjątkowe pamiątki, instalacje artystyczne oraz specjalnie przygotowane na tę okazję plansze wystawiennicze.

Wystawa, zorganizowana we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, będzie czynna przez całe wakacje, można ją zwiedzać do 3 września br.

Zapraszamy!