Maraton w grafice - wystawa rysunków Weroniki Żurowskiej
Weronika Żurowska mają zaszczyt zaprosić na wystawę Maraton w grafice
Wernisaż wystawy Weroniki Żurowskiej pt. Maraton w grafice
odbędzie się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
8 września 2017 roku o godzinie 18.00.
Autorka

Weronika Żurowska, urodzona w roku 1988 w Warszawie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie i Ecole Supérieure des Arts Plastiques Saint Luc na Wydziale Komiksu w Brukseli. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją.

Wystawa

Cykl rysunków pt. Warszawski maraton to opowieść o masowym wydarzeniu sportowym, o biegaczach, o kibicach, o fragmentach miejskiego pejzażu. To także opowieść o zmaganiu się z własnymi ograniczeniami.

Fragment z recenzji Irminy Niepostyn

Rysunek możemy porównać do maratonu. Niby zwykły bieg,w którym kilka tysięcy zwyklych ludzi przemierza ulice miasta. Każdy może biec. I biegnie co sił w nogach, jak niegdyś Grecy biegli, by ostrzec Ateny przed flotą perską. Ale nie wszyscy pokonają dystans 40 kilometrów. I tak też rysunek, uprawiany przez wielu, eksperymentuje podbijając coraz to nowe terytoria.[...]Ołówek kreśli zarys, podczas gdy pastel maluje również tło wydarzenia, akryl akcentuje, węgiel mówi o wysiłku ludzi i zmaganiu się z własnymi siłami, fotografia przypomina znajomy pejzaż i znaną z telewizji wyciętą sylwetkę prezentera.

Finisaż wystawy, w czasie którego wystąpi Chór Kameralny Sirenes, odbędzie się 23 września 2017 roku o godzinie 16.00.
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Centrum Olimpijskie, ul.Wybrzeże Gdyńskie 4, Galeria Południowa, parter.

Wystawę będzie można oglądać do 5 października.