Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na lekcję „Sport w Polsce Niepodległej” zorganizowanej specjalnie dla uczczenia 100 – lecia niepodległości. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę edukatorów muzealnych, którzy przybliżą sylwetki takich postaci jak Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Tomasz Stankiewicz, Franciszek Żwirko, Stanisław Wigura, Bronisław Czech i wielu innych. Młodzież dowie się dlaczego sportowcy ryzykowali życie w czasie potajemnych zawodów w czasach II Wojny Światowej oraz jak sport wpływał na polską drogę do wolności. Dodatkowo obejrzą relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych ostatniego 100 - lecia i usłyszą historie o wyjątkowych bohaterach często nie tylko sportowej areny.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci klas III – VIII szkoły podstawowej oraz dla młodzieży licealnej.

RezerwacjeRezerwacje

Nowości w sklepie internetowym:

Rocznik piłkarski 1922 Polska-Europa-Świat
Znaczek Turystyczny - Muzeum Sportu i Turystyki