Lekcja muzealna Szlakiem Wisły

Szlakiem Wisły

Lekcja „Szlakiem Wisły” jest doskonałą okazją do poznania technik orientacji w terenie oraz przypomnienia sobie geografii Polski. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak działa kompas, jak nazywają się kierunki geograficzne oraz dlaczego rzeka Wisła jest nazywana „Królową polskich rzek”. W trakcie zajęc uczestnicy będą korzystać z kart pracy, kompasów oraz prezentacji w Power Poincie.

Lekcja prowadzona w sali edukacyjnej.
Lekcja dla klas I-VI szkoły podstawowej.
Do pobrania:

 

Od dzieciaka do Mistrza Świata

Od dzieciaka do Mistrza Świata

Zajęcia dla małych fanów piłki nożnej podczas których pogłębią swoją wiedzę na temat tej dyscypliny sportu. Młodzi adepci piłki będą również mogli sprawdzić się w charakterze kibiców, a także zawodników.

Lekcja prowadzona w sali edukacyjnej.
Lekcja dla klas I-VI szkoły podstawowej.

 

Wisła - skarb Polski

Wisła - skarb Polski

Wisła jest najdłuższą polską rzeką i należy do dużych rzek europejskich.

Przez wielu Polaków jest uważana za symbol naszej Ojczyzny - jest z nią wręcz utożsamiana, określana jest też często jako "królowa polskich rzek".

W roku 2017, który został uchwalony ROKIEM RZEKI WISŁY przyjrzymy się jej w różnych aspektach: przyrodniczym, społeczno - kulturowym oraz historycznym.

Po wykładzie zapraszamy wszystkich uczestników na warsztaty plastyczne Eko-Marzanna, podczas zajęć będziemy wykonywać kukiełki z materiałów przyjaznych dla środowiska oraz przybliżymy tradycję Topienia Marzanny.

 

Cennik

  • lekcja muzealna w sali edukacyjnej - 100 zł / grupa
  • lekcja muzealna na ekspozycji - 100 zł za grupę, plus 6 zł bilet wstępu za osobę

RezerwacjeRezerwacje