Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Noc Muzeów 2022
Zapraszamy do uczestnictwa w Nocy Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Przed nami moc atrakcji! Startujemy 14 maja o godzinie 18.00.

Poza zwiedzaniem wystawy stałej prezentującej Dzieje Polskiego Sportu i Olimpizmu, będzie można zobaczyć wystawy czasowe, w tym specjalnie przygotowaną wystawę upamiętniająca postać Wandy Rutkiewicz - "Wanda w kadrze". Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pokazy szermierki, łucznictwa, kendo, judo i wiele innych w których sami będziecie mogli uczestniczyć pod okiem najlepszych polskich sportowców i trenerów.

Nauczymy Was wiązać węzły żeglarskie i wspinaczkowe, a grupa ratowników Legionowskiego WOPR opowie o bezpieczeństwie nad wodą i przypomni zasady ratownictwa. Gościem specjalnym tegorocznej Nocy, będzie legenda polskiego judo - Paweł Nastula. Wydarzenie będzie również transmitowane on-line.

Program:

18.00 – Otwarcie Nocy Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie – wstęp wolny

Wystawy stałe i czasowe:

• 18.00 – 01.00 Ekspozycja stała Dzieje Sportu Polskiego i Olimpizmu (II piętro)
  • 18.00 – 01.00 Wystawa czasowa „Ach jak przyjemnie... - Turystyka uzdrowiskowa i wypoczynek na pocztówkach XIX i XX wieku" (II piętro)
  • 18.00 – 01.00 Wystawa czasowa „Wanda w kadrze” (poziom -1)

Pokazy i treningi:

• 18.00 – 22.00 – Trening łuczniczy z Adamem Pazdyką
  • 19.00 – Pokaz szermierki integracyjnej z Adrianem Castro
  • 20.00 – Pokaz judo z Pawłem Nastulą
  • 21.00 – Pokaz karate OYAMA
  • 22.00 – Pokaz kendo WKK