Jubileusz Marii Rotkiewicz
23 sierpnia br. w czytelni Muzeum Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z okazji 90 rocznicy urodzin dr Marii Rotkiewicz, która przekazała swoje archiwum naukowe do Biblioteki MSiT.

Dr Maria Rotkiewicz jest autorką przeszło stu prac z historii kultury fizycznej i olimpizmu, opublikowanych w wydaniach autorskich i zbiorowych, w czasopismach sportowych i encyklopediach - krajowych i zagranicznych. Należy do pionierek badań w zakresie problematyki sportu, rekreacji i turystyki kobiet w Polsce w XIX i XX wieku.

W czasie spotkania  jubilatka otrzymała bukiet kwiatów oraz egzemplarz naszego najnowszego wydawnictwa „ Kolekcja medali olimpijskich w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki” ze specjalną wierszowaną dedykacją:

„Dziewięćdziesiąt” ktoś szepnął na ucho.
Kto jest taką straszną kłamczuchą?
W to kłamstwo nie uwierzy żaden z gości,
Bo wigoru można Pani tylko pozazdrościć!
Więc ile masz lat nie ma znaczenia,
Proszę przyjąć od nas najlepsze życzenia!