Gra miejska Śladami Muzeum Sportu i Turystyki. Wiele miejsc – jedna historia

Z uwagi na zapowiadane obfite opady deszczu, gra miejska zostaje przełożona na późniejszy termin, o którym poinformujemy w osobnym komunikacie.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z okazji jubileuszu 65-lecia organizuje grę miejską skierowaną do dzieci i młodzieży. Wspólnie z Warszawskimi Grami Miejskimi przygotowano zajęcia praktyczne i teoretyczne w miejscach związanych z historią najstarszego Muzeum Sportu w Polsce.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Pierwszą siedzibą był budynek przy ulicy Rozbrat. W 1966 r. nastąpiło otwarcie MSiT w nowej siedzibie na stadionie Skry w Warszawie przy ulicy Wawelskiej i tam uczestnicy gry będą brali udział w zawodach sportowych (m.in. biegi, rzut kulą, żonglerka) i zobaczą byłą siedzibę. Następnie dzieci przejadą na PGE Narodowy, gdzie nieopodal planowana jest budowa nowego obiektu Muzeum. Tam odbędą się warsztaty dotyczące kulturalnego dopingu „Ja-Kibic”, a także uczestnicy gry zwiedzą Stadion w tym szatnie zawodników, ławki rezerwowych niedostępne na co dzień dla wycieczek. Na zakończenie gry dzieci dotrą do Centrum Olimpijskiego, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Muzeum Sportu i Turystyki. W tej części uczestnicy obejrzą ekspozycję stałą „Dzieje Sportu Polskiego i Olimpizmu”, rozwiążą krzyżówkę o historii Muzeum, spotkają się z Gwiazdą Sportu oraz otrzymają upominek.

Plan gry:
  • 9.00 Start Gry (Park Żeromskiego przy Placu Wilsona)
  • 10.00 Zawody na Skrze Warszawa (ul. Wawelska 5) i PGE Narodowym
  • 13.00 Uczestnicy zwiedzają Muzeum Sportu i Turystyki (Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)
  • 14.30 Podsumowanie Gry i wręczenie nagród (Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

Warszawskie Gry Miejskielogotypy
logotypy