Gra miejska Śladami Muzeum Sportu i Turystyki. Wiele miejsc – jedna historia
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z okazji jubileuszu 65-lecia zorganizowało grę miejską skierowaną do dzieci i młodzieży. Wspólnie z Warszawskimi Grami Miejskimi przygotowano zajęcia praktyczne i teoretyczne w miejscach związanych z historią najstarszego Muzeum Sportu w Polsce.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Pierwszą siedzibą był budynek przy ulicy Rozbrat. W 1966 r. nastąpiło otwarcie MSiT w nowej siedzibie na stadionie Skry w Warszawie przy ulicy Wawelskiej i tam uczestnicy gry wzięli udział w zawodach sportowych (m.in. biegi, rzut kulą, żonglerka) i zobaczyli byłą siedzibę. Następnie dzieci przejechały na PGE Narodowy, gdzie nieopodal planowana jest budowa nowego obiektu Muzeum. Tam odbyły się warsztaty dotyczące kulturalnego dopingu „Ja-Kibic”, a także uczestnicy gry zwiedzili Stadion w tym szatnie zawodników, ławki rezerwowych niedostępne na co dzień dla wycieczek. Na zakończenie gry dzieci dotarły do Centrum Olimpijskiego, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Muzeum Sportu i Turystyki. W tej części uczestnicy obejrzeli ekspozycję stałą „Dzieje Sportu Polskiego i Olimpizmu”, rozwiązali krzyżówkę o historii Muzeum, każdy uczestnik otrzymał upominek.

Warszawskie Gry Miejskielogotypy
logotypy