Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Dziesiąta rocznica śmierci Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej
W dniu 17 października minęło dziesięć lat od śmierci Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej, brązowej medalistki Igrzysk XI Olimpiady w Berlinie (1936). Z tej okazji delegacja Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie złożyła wieniec na Jej grobie na Cmentarzu Powązkowskim.

Maria Kwaśniewska-Maleszewska, jedna z najlepszych polskich lekkoatletek lat 30. XX wieku, brązowy medal olimpijski w Berlinie zdobyła w rzucie oszczepem. Była również dziesięciokrotną mistrzynią Polski w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, reprezentantką kraju w siatkówce i koszykówce, a z drużyną Łódzkiego KS trzy razy wywalczyła mistrzostwo kraju w piłce ręcznej. W 1939 roku brała udział w obronie stolicy, a w 1944 roku – w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie aktywnie działała m.in. w Polskim Komitecie Olimpijskim i Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Była również przyjacielem i darczyńcą Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, z którym przez wiele lat współpracowała.

Zmarła 17 października 2007 roku jako ostatnia z 41 przedwojennych polskich medalistów olimpijskich.