Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Odsłonięcie nowej gabloty olimpijskiej
W dniu 17. października 2017 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia nowej gabloty olimpijskiej. Było to zwieńczenie ponad rocznych prac obejmujących projekt modernizacji części ekspozycji stałej – Ściany Chwały oraz miejsca poświęconego Irenie Szewińskiej i lekkoatletyce, a także prace budowlane – montaż gabloty i jej obudowy.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Tomasz Jagodziński wręczając kwiaty mistrzyni polskiego sportu oraz witając przybyłych gości. Następnie Pani Irena Szewińska odsłoniła ekspozycję poświęconą swoim sukcesom, a Dyrektor wraz z Przewodniczącym Rady Muzeum, Wojciechem Zabłockim i Wiceprezesem PKOl Mieczysławem Nowickim – gablotę olimpijską prezentującą, z „jubilerską precyzją” jak określił projektant, 68 oryginalnych medali zdobytych przez naszych olimpijczyków.

Ilość medali w kolekcji Muzeum powiększyła się wkrótce po odsłonięciu gabloty – Pani Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz, łuczniczka, brązowa medalistka z Atlanty oraz Pan Dariusz Goździak, pięcioboista, mistrz olimpijski z Barcelony, postanowili przekazać swoje trofea do zbiorów. Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały gest.

W trakcie spotkania mieliśmy również okazję podziękować projektantom modernizacji – Państwu Barbarze i Jarosławowi Kłaputom, właścicielom firmy Kłaput Project s.c. oraz Panu Krzysztofowi Łyżyniowi; wykonawcom gabloty – firmie P.P.H. Mega Sp. z o.o. wraz z Prezesem Włodzimierzem Gajewskim i osobami zarządzającymi projektem: Panu Pawłowi Soczewskiemu, Panu Krzysztofowi Huńce, Panu Mariuszowi Marcowi; wykonawcom modernizacji – firmie P.P.H.U. Mawer – prezesowi Wiesławowi Madejowi i kierownikom budowy – Panu Jerzemu Klichowskiemu i Panu Pawłowi Wyrozębskiemu, jak również inspektorowi nadzoru – Panu Teodorowi Brewczyńskiemu. Podziękowania były również skierowane do Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, który finansował to przedsięwzięcie. Nowa odsłona naszej ekspozycji stałej jest wynikiem wielomiesięcznej współpracy z wymienionymi powyżej osobami i instytucjami.

Koszty zarówno samej gabloty (dotacja Zakup wyposażenia MSiT - 101.389,00 zł), jaki i prac budowlano-montażowych wraz z projektem (dotacja Modernizacja ekspozycji stałej MSiT 265.052,50,00 zł) zostały pokryte ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wspaniałej kolekcji medali olimpijskich w pięknej, nowoczesnej gablocie, odnowionej Ściany Chwały Polskiego Sportu, jak również ekspozycji poświęconej Irenie Szewińskiej. Mamy nadzieję, że nasza kolekcja, tak wyjątkowo prezentowana, będzie stale się powiększać.