Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Z okazji organizowanego już po raz dziesiąty „Dnia Otwartego w Muzeach i Instytucjach Kultury dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów” w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie rozegrany został Turniej Boccia.

W zawodach wzięło udział 36 sportowców niepełnosprawnych. Sensacyjnym zwycięzcą turnieju został Mariusz Kraska. Srebrny medal wywalczył Patryk Szuba, wicemistrz Polski a trzecie miejsce zajął Kondrat Lipowski, zdobywca Pucharu Polski. W czołowej czwórce turnieju znalazła się także Maja Zagórna. Wszyscy wymienieni sportowcy reprezentowali warszawski Klub Sportowy „Konar”.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Razem dla Niepełnosprawnych”, której prezes Marek Książek ufundował trofea sportowe dla najlepszych zawodników. Dyrektor naszego Muzeum Tomasz Jagodziński wręczył wyróżniającym się zawodnikom medale, puchary i nagrody.

Wszystkie osoby niepełnosprawne zwiedzały również ekspozycję stałą Muzeum pod opieką przewodników.

Łącznie nasze Muzeum odwiedziło 115 osób niepełnosprawnych.