Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Szyjemy sport na miarę

Na ekspozycji stałej „Dzieje polskiego sportu i olimpizmu” mieliśmy przyjemność gościć trzech wybitnych reprezentantów Polski. Pomimo że odnosili sukcesy w różnych dyscyplinach zespołowych, tym razem postanowili zjednoczyć się w jednym celu. „Szyjemy sport na miarę” to nowy projekt sportowy siatkarza Krzysztofa Ignaczaka, koszykarza Cezarego Trybańskiego i szczypiornisty Marcina Lijewskiego,  z którym w trakcie spotkania z dziennikarzami po raz pierwszy w historii Muzeum połączyliśmy się poprzez wideokonferencję. Sportowcy opowiedzieli o projekcie, który ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywność fizyczną całych rodzin. W ramach projektu zostaną zorganizowane campy, których uczestnikami będą dzieci i młodzież z opiekunami. Każdy z młodych adeptów sportu otrzyma pamiątkowe koszulki zaprojektowane specjalnie na tę imprezę oraz piłkę do siatkówki, koszykówki lub piłki ręcznej, ponadto uczestnicy otrzymają karty autografowe i plakaty na których będą mogli otrzymać podpisy gwiazd sportu prowadzących dany camp. Projekt na początku będzie realizowany w największych miastach w Polsce.

Dodatkowe informacje o projekcie: